Jelenlegi hely

Címlap

2019.06.01-02. - Hétvégi sportsikerek

Eredményes hétvégén vannak túl iskolánk sportoló diákjai. Pénteken a harmadikos kosaras lányok és fiúk Törökbálinton jártak Vas Mariann és Szabó Attila kíséretében. A Dobd a Kosárba program országos jamboree-ján, Csongrád megye képviseletében mérték össze tudásukat a többi megye csapatával. Rengeteg élménnyel és tapasztalattal tértek haza az egész napos rendezvényről. Kis Bendegúz 3.c osztályos tanuló külön elismerésben részesült, ugyanis beválasztották az All-Star csapatba. A csapat tagjai: Grochulski Hanna, Keresztes Gréta, Oltványi Dóra, Szenti Kitti, Bősz Olivér, Kis Bendegúz, Nagy Benedek, Radnai Patrik Felkészítő: Utasi Gábor Szombaton Tamásiban a Mountain Bike diákolimpia országos döntőn Gémes Ádám U15/B kategóriában (nem igazolt versenyzők) szerzett 2. helyet, míg testvére Gémes Tamás a "profik" között bizonyult a legjobbnak és lett országos bajnok.

Ugyanezen a napon rendezték Budapesten, a B33 diákolimpia országos döntőt is. A Bősz Richárd, Csizmadia Bence, Molnár Ádám és Ságodi Róbert alkotta csapat három mérkőzésből kettőt megnyert, azonban ez nem volt elég a legjobb négybe jutáshoz. Így iskolánk a tavalyi eredményt megismételve, az 5-8. helyen végzett.

Vasárnap ért véget a 3. korcsoportos kosárlabda diákolimpia országos döntője. Mezőberényben 4 napon keresztül küzdött az ország 8 legjobb csapata egymással. A Németh László Gimnázium, Általános Iskola végül a hatodik helyen végzett. A szeptemberben kezdődött bajnokságban mintegy 100 csapat vett részt. A csapat tagjai: Prozlik András, Wolf Noel, Bense Levente, Kis Viktor, Angyal Medárd, Kádár Zsolt, Búza Bence, Gajda Gyula, Venicz Levente, Budácsik Tamás, Bacsa Rajmund Felkészítő: Utasi Gábor