Hódtói Általános Iskola és Gimnázium Alapítvány:
Adószám: 18458006-1-06 Bankszámlaszám: 11735067-20048518-00000000

2018.03.06. Tájékoztató a hit- és erkölcstan oktatásról

A hódmezővásárhelyi  Németh László Gimnázium, Általános Iskola ezúton értesíti Önöket, hogy az EMMI rendelet 182/A§ (1) bekezdése alapján, intézményünk

2018. március 6-án 16:30 órára hirdeti meg az iskolai hit- és erkölcstan oktatásának megszervezéséről szóló tájékoztatót.

Ezen időpontban az egyházi jogi személy írásban meghatalmazott képviselője tájékoztatást adhat az iskolának, az iskolával tanulói jogviszonyban álló tanulóknak és a szülőknek arról, hogy igény esetén a hit- és erkölcstan oktatást milyen módon szervezi meg.

 
 

2018.02.23. Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja (rendhagyó óra)

A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából Dr. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, városunk országgyűlési képviselője tartott rendhagyó órát iskolánk 10. A osztályában.

Az óra vendége Aranyossy Ildikó volt, aki a beszélgetés során felidézte ifjúkorát, amely a Rákosi-diktatúra éveire esett, a forradalom helyi eseményeit és azt, hogyan törte ketté életútját a kommunizmus embertelensége.

További képek!

 
 

2018.02.23. A kommunizmus áldozatainak emléknapja

A kommunizmus áldozatainak emléknapjára emlékezett a 12.A osztály Huzián Péter felkészítésében.

Az eseményen készült képek itt megtekinthetők!

 
 

Wass Albert Kör rajzpályázata

Wass Albert Kör által meghirdetett rajzpályázat díjazott alkotói:
1-2. évfolyam:
Nagy Sarolta Anna, Csongrádi Anna, Szőrös Brenda Flóra, Szabó Nóra Kata, Csala Csenge, Bilibok Ramóna, Csorba Csanád
3-4. osztályosok:
Rózsa Dalma, Dezső Rita, Könyves Kitti Sarolta, Dobsa Zsóka, Mohai Szilárd Zoltán, Wolf Dominik, Füzesi Tibor, Varga Márk Zsolt, Fellner Boglárka, Galambos Diána, Szabó Gréta, Funk Naomi
Rozsos Petra, Csordás Eszter, Kovács Nóra Lili, Sófalvy Csilla Judit
5-6. osztály:
Varga Ádám, Kokovai Zita, Molnár Áron
7-8. osztály:
Bugnó Kármen, Varga Boglárka, Hajdú Ivett

 
 

Mindennap Klímanap rajzpályázat

Díjazott tanulók: Kérdő Luca 2. a Nagy Lilla 2.b , Bernáth Henriett és Bugnó Kármen 7. osztályosok.

 
 

Angol nyelvi versenyek

Városi angol nyelvi levélíróverseny

9-10.évfolyam:     I. helyezett Szlivka Dóra (  Felkészítő:  Biró Beáta)
11-12. évfolyam:  I. helyezett Ötvös Anna  ( Felkészítő: Molnár Tímea)

Városi angol nyelvű nyelvhelyességi verseny

7. osztály: 1.hely: Gilicze Zsófia  ( Surányi Csilla és Medvegy János tanítványa)
                 2. hely: Csizmadia Bence  ( Molnár Tímea és Illés Eszter tanítványa)
8. osztály: 2. hely: Bacsó Bence 7.a  ( Simon Anikó tanítványa

 
 

2018. 02. 21. - Hevesy György Országos Kémia Verseny

Diákjaink szépen szerepeltek a Hevesy György Országos Kémia Verseny Területi döntőjén.

I. helyezést ért el Lemaitre Lucien 8.A osztályos tanuló,
     felkészítő tanára: Bodrogi Judit
IV. helyezést ért el Farkas Réka 7.A osztályos tanuló,
     felkészítő tanára: Horváthné Érsek Virág.



 
 

2018. 02. 21. - Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny

Szűcs Tímea 10.A osztályos tanuló szép pontszámot elérve bejutott a Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny második fordulójába.
Felkészítő tanára Blazovichné Risztov Szilvia.




 
 

2018.02.19. Török Sándor Örökös Vándordíj

A kép és a cikk forrása: http://www.vasarhely24.com/vasarhely/benko-martin-vehette-az-iden-torok-sandor-vandordijat

Benkő Martin iskolánk 11.B osztályos tanulója, a serdülőbajnokság tavalyi gólkirálya vehette át az idén a Török Sándor Örökös Vándordíjat.

 
 

Országos angol és német nyelvi versenyek

Országos angol nyelvi verseny megyei fordulójába jutott tanulóink 

8.évfolyam

3.: Hornyák Alex (tanára: Varga Boglárka)
7.: Molnár Csilla (tanára: Varga Boglárka)
10. Vincze Nándor (tanára: Varga Boglárka)

7.évfolyam:

2.: Bacsó Bence (tanára: Simon Anikó)
3.: Wolf Eszter (tanára: Simon Anikó)
5.: Ács Fanni (tanára: Simon Anikó)
8.: Farkas Réka (tanára: Simon Anikó)

Országos német nyelvi verseny megyei fordulójába jutott tanulóink

8.évfolyam

2.: Kiszely Boglárka (tanára: Pillérné Gál Andrea)
3.: Papdi Mirtill Renáta (tanára: Pillérné Gál Andrea)
4.: Hódi Kata (tanára: Pillérné Gál Andrea)

7.évfolyam:

1.: Joó Dorina (tanára: Nagy Sándor Balázs és Arany Mihály)
3.: Szögi Nóra Panna (tanára: Nagy Sándor Balázs és Arany Mihály)
4.: Oláh Norbert (tanára: Nagy Sándor Balázs és Arany Mihály)

 
 

Oldalak