Jelenlegi hely

Címlap » Hírarchívum

Hírarchívum 2018

2018. 03. 01. - Egészségnap

2018.02.27. Alsós iskolai versmondó verseny eredményei

2018. március 6-án a kistérségi versmondó versenyen az első 3-3 helyezett képviseli iskolánkat.

1-2. évfolyam:
1. Nagy Benedek 2.a (Donnákné Budai Ildikó)
2. Kispál Boglárka 1.a (Gachályiné Deli Ildikó)
3. Grochulski Hanna 2.b (Konczné Karasz Edit)
4. Balog Rebeka 2.c (Tóth Zsuzsanna)
5. Csala Csenge 2.a (Donnákné Budai Ildikó)
6. Bán Maja 2.c (Tóth Zsuzsanna)

3-4. évfolyam:
1. Tomaskovity Zoé 4.c (Szabóné Horváth Anikó)
2. Kolozsi-Molnár Villő 3.b (Szabó Fanni)
3. Czagány Szabolcs 4.b (Kruzsliczné Dudás Ilona)
4. Nagy Hunor 4.c (Szabóné Horváth Anikó)
5. Piros Blanka Szófia 4.b (Kruzsliczné Dudás Ilona)
6. Dékány Botond 3.a (Ráczné Kecskeméti Ágota)

2017.02.28. Kézilabda diákolimpia megyei döntő

2018.02.28-án rendezték a 6.kcs-os "B" kategóriás ( versenyszerűen nem kézilabdázók) kézilabda városi/megyei döntőjét, melyet (a képen látható) iskolánk csapata megnyert, így kvalifikálta magát az országos döntőbe, ahol az ország 20 legjobb iskolája vehet részt!

A csapat tagjai:
Kürtősi Viktor 10.b, Arany Kevin 10.b
Tápai Balázs 10.b, Nagy Gergő 10.b
Szabó Barnabás 11.b, Benkő Martin 11.b
Rubi Bence 11.b, Kálmán Máté 11.b
Nagy Roland Patrik 12.a

2018. 02. 28. - Semmelweis Egészségverseny

A III. Semmelweis Egészségverseny 3. fordulójába 3 csapat jutott tovább (10b, 10a, 9b). A 3. forduló feladata egy egészségnap szervezése,  amit március 1- jén rendeznek a csapatok az iskolában. Programok: - Egészséges ételek kóstolása (gyümölcs turmixok, saláták, sütemények) - Vérnyomásmérés, vércukorszintmérés, body mass index mérés, újraélesztési bemutató.  A 10.b az 1.c osztállyal egy a közös környezetvédelmi programelemet is szerveztek: komposztot készítettek. 4 órában dohányzással kapcsolatos prevenciós előadás keretein belül Dr. Fejes Kinga adjunktus, csecsemő, gyermek és felnőtt fül-orr-gége szakorvos hívja fel a figyelmet a dohányzás egészségkárosító hatásaira. Ezen 3 osztály diákjai vesznek részt. A 10. A osztály testnevelés órákra szervez programot az első 4 órában, délután pedig a tanulószobás diákoknak szerveznek programot.  A nap folyamán a csapatok vetélkedőkkel is készülnek, a legjobban teljesítő diákoknak még jutalommal is készültek.

 

A 10.A Coccinela csapata (Sinka Regina, Sinka Borbála, Ambruzs Liliána, Hajdú Viktória, Visky Molli)
http://nlgcoccinella.blog.hu/

A 10.B Gumimaci csapata (Kis Dávid, Horváth Szimonetta, Szöllősi Viktória, Kádár Beatrix, Erdei Dalma)
http://gumimacik-egeszseg.blog.hu

A csapat egészségmegőrzésre ösztönző videója: 

https://drive.google.com/file/d/150zk0eVLQsMIbKVm9Cza47DtscWkegSq/view

2018.02.23. A kommunizmus áldozatainak emléknapja

A kommunizmus áldozatainak emléknapjára emlékezett a 12.A osztály Huzián Péter felkészítésében.

Az eseményen készült képek itt megtekinthetők!

2018.02.23. Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja (rendhagyó óra)

A Kommunizmus Áldozatainak Emléknapja alkalmából Dr. Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter, városunk országgyűlési képviselője tartott rendhagyó órát iskolánk 10. A osztályában.

Az óra vendége Aranyossy Ildikó volt, aki a beszélgetés során felidézte ifjúkorát, amely a Rákosi-diktatúra éveire esett, a forradalom helyi eseményeit és azt, hogyan törte ketté életútját a kommunizmus embertelensége.

További képek!

2018. 02. 22. - Bolyai Természettudományi Verseny

2018. február 22-én került sor Kecskeméten a Bolyai Természettudományi Verseny Hunnia Dél régiójának eredményhirdetésére.

A 8.A osztály Gémes Tamás, Hornyák Alex, Lemaitre Lucien, Timár András összetételű csapata kategóriájában első helyezést ért el, ezzel jogosulttá vált az országos döntőn való részvételre.

Felkészítő tanáraik:
     Bodrogi Judit, Pillérné Gál Andrea, Simon Tibor.
Gratulálunk!

2018. 02. 21. - Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny

Szűcs Tímea 10.A osztályos tanuló szép pontszámot elérve bejutott a Lóczy Lajos Országos Földrajzverseny második fordulójába.
Felkészítő tanára Blazovichné Risztov Szilvia.




Wass Albert Kör rajzpályázata

Wass Albert Kör által meghirdetett rajzpályázat díjazott alkotói:
1-2. évfolyam:
Nagy Sarolta Anna, Csongrádi Anna, Szőrös Brenda Flóra, Szabó Nóra Kata, Csala Csenge, Bilibok Ramóna, Csorba Csanád
3-4. osztályosok:
Rózsa Dalma, Dezső Rita, Könyves Kitti Sarolta, Dobsa Zsóka, Mohai Szilárd Zoltán, Wolf Dominik, Füzesi Tibor, Varga Márk Zsolt, Fellner Boglárka, Galambos Diána, Szabó Gréta, Funk Naomi
Rozsos Petra, Csordás Eszter, Kovács Nóra Lili, Sófalvy Csilla Judit
5-6. osztály:
Varga Ádám, Kokovai Zita, Molnár Áron
7-8. osztály:
Bugnó Kármen, Varga Boglárka, Hajdú Ivett

Oldalak