Jelenlegi hely

Címlap » Hírarchívum

Hírarchívum 2019

2019.03.25. - Városi Németh László Matematikaverseny

Az idei évben már 21.alkalommal rendeztük meg a városi középiskolásoknak szóló matematikaversenyt.

A feladatokat Gaizer Tamás (ELI) és Bontovics Ignácz (Teleki Blanka Gimnázium, Mezőtúr) állították össze. A versenyen több, mint 110 tanuló vett részt a város középiskoláiból.

A verseny eredménye (gimnázium):

9.osztályosok

1. Benák Ede (BGRG) felk.: Udvari Zsolt
2. Erős-Petrás Dorina (BGRG) felk.: Nyáry József
2. Gémes Bence (BGRG) felk.:Udvari Zsolt
2. Kovács Martin (NLG) felk.: Berger Marianna

10.osztályosok

1. Papp Viktória (BGRG) felk.: Mórocz László
2. Molnár Csaba (NLG) felk.: Berger Marianna
3. Herczeg Dávid (NLG) felk.: Berger József

11.osztályosok

1. Tordai Tegze (BGRG) felk.: Prikler György, Udvari Zsolt
2. Buza Kristóf Bence (NLG) felk.: Tornyainé Kovács Julianna
3. Szanda Márton (BGRG) felk.: Prikler György

12.osztályosok

1. Kovács Ádám (NLG) felk.: Seres Imre
2. Gilinger Tibor (NLG) felk.: Seres Imre
3. Gémes Imre (BGRG) felk.: Lakatos-Tóth István

2019.04.17. - Zöld Hódmezővásárhely – Környezettudatos közterület megújítás Hódmezővásárhelyen

Zöld Hódmezővásárhely – környezettudatos közterület megújítás Hódmezővásárhelyen” TOP-6.3.2-15-HM1-2016-00001
2019. április 17. kerül megrendezésre a Zöld Hódmezővásárhely – környezettudatos közterület megújítás Hódmezővásárhelyen” pályázat keretében egy egész napos program, melynek célja a városi környezet megóvása, környezetünk minőségének javítása, valamint a tisztább, élhetőbb jövőt ígérő alternatív energiaforrások népszerűsítése.
A programsorozat kísérő eseményei:
- fotó és rajzpályázatot, melyek díjazására ezen a napon kerül sor, a fotók és rajzok zsűrizésében Dömötör Mihály fotóművész és Zoltai Attila művésztanár segít
- Hódmezővásárhely megújuló energiagazdálkodásának térképi megjelenítése
- 3 fordulós online levelező versenyen a nyilvánosságra hozott anyagok alapján
A rendezvény házigazdája a Németh László Gimnázium, Általános Iskola természettudományos osztályainak 9. és 10. évfolyamos tanulói.
A programon örömmel látunk miden érdeklődőt.

PROGRAM:
10:00 - 10:30    Megnyitó
10:30 - 11:30    Dr. Steier József – Klímafákkal a felmelegedés ellen
11:30 - 12:30    Megújuló energiák diákszemmel    (párhuzamos programok)   
12:30 - 13:20    Dr. Hannus István - Zöld energiák
13:20 - 14:00    Kis Norbert – Napelemparkok a gyakorlatban
14:00 - 14:30    Flash-mob   
14:30 – 15:00    Eredményhirdetés, program zárása

2019. 04. 01. - Iskolai francia helyesírási verseny

2019. április 1-jén, hétfőn került sor a "La Petite Dictée autour des dix mots de la francophonie" című iskolai helyesírási vetélkedő eredményhirdetésére. A március végi írásbeli megmérettetésen a hódmezővásárhelyi francia lektor, Claire de Boutray mondta el a francia nyelvű szövegeket. A versenyre ötödik osztálytól tizedik osztályig több, mint negyven tanuló jelentkezett. Három kategóriában díjazták az első három helyezettet, akik oklevelet és könyvjutalmat kaptak.

I. kategória: 5-6. osztályosok:

1. Bouzouidja Fatima Zahra (5.a)
2. Molnár Áron (6.a)
3. Kristó Nikolett (6.a)

II. kategória: 7-8. osztályosok:

1. Marton Boldizsár (7.ny)
2. Szabó Zsóka (7.ny)
3. Szögi Gergő (7.b)

                 

III. kategória: 9-10. osztályosok:

1. Berki Nóra Lili (10.b)
2. Csala Petra Hanna (9.b)
3. Fonay Levente (9.a)

Felkészítő tanárok: Fekete-Nagy Katalin, Borbásné Sajti Emese, Belházyné Szombathelyi Ágnes franciatanárok

Gratulálunk a díjazott és a résztvevő diákoknak!

2019. 03. 29-31. - IV. Országos Sulivívó Találkozó és Diákolimpia

Március 29-31. között rendezték meg az IV. Országos Sulivívó és Diákolimpiát Budapesten a Bok Csarnokban. Több mint 1500 induló közül iskolánk diákjai kiemelkedő eredményeket értek el!

Sulivívó találkozó: Wolf Dominik I. helyezés

Diákolimpia egyéni:

II. kcs Kékesi Dóra II. helyezés
IV. kcs Gémes Ádám VIII. helyezés
IV. kcs Wolf Eszter III. helyezés,
           Molnár Réka VIII. helyezés
VI.kcs Miskolczi Tamás III. helyezés
          Makó András V. helyezés

Diákolimpia csapat:

IV.kcs Női Párbajtőr csapat III. helyezés
          Gachályi Gréta, Molnár Réka, Nyírí Hanna, Wolf Eszter
VI.kcs Férfi tőr csapat III. helyezés
          Hornyák Alex, Héjja Alex, Makó András, Miskolczi Tamás

edzők: Magyary Ágnes, Felletár György

2019. 04.02. - Iskolai matematikaverseny eredményei

2. évfolyam

1. Moczó Nimród (2.b) Felkészítő tanító: Papné Molnár Andrea
2. Mile-Varga Csanád (2.b) Felkészítő tanító: Papné Molnár Andrea
3. Kérdő Vilmos (2.c) Felkészítő tanító: Tóth Anita 

3. évfolyam

1. Grochulski Hanna Rosa (3.b) Felkészítő tanító: Vas Mariann
2. Nagy Fruzsina (3.a) Felkészítő tanító: Héjja Norbert
3. Ancsin Dominik (3.a) Felkészítő tanító: Héjja Norbert

4. évfolyam

1. Sarusi-Kiss Ádám (4.a) Felkészítő tanító: Héjja Norbert
2. Vass László Boldizsár (4.a) Felkészítő tanító: Héjja Norbert
3. Katona Kevin (4.b) Felkészítő tanító: Szemán Ákos

2019. 03. 29. - Városi elsősegélynyújtási vetélkedő

A Vöröskereszt szervezésében, 2019.03.29-én zajlott városi elsősegélynyújtási vetélkedőn iskolánk csapata - az "NLG életmentői" -  1. helyezést ért el, készülhetünk a megyei megmérettetésre!  

A csapat tagjai: Kiss Lili - 7.a, Bálint Janka - 8.b, Gémes Réka - 8.b, Laczkó Laura - 8.b, Czékmán Rita - 8.c

2019. 03. 29. - Kívánságfa - Tavaszi kertrendezés

A végzős osztályaink diákjai múlt héten hozzáláttak az iskola udvarán található ún. Kívánságfa rendbetételéhez. A végzősök ballagására a Kívánságfa régi pompájában fogadja iskolánk vendégeit, diákjait.

További fényképek megtekinthetők ide kattintva.

2019.03.26. - TÖK előadás: Dr. SzalaiTamás-Mérjük meg a világegyetemet!

fotók: Paku Angéla

2019. 03. 27. - Dömötör János Művészettörténeti Verseny

Iskolánk március 27-én, szerda délután művészettörténeti versenyt rendezett középiskolás diákoknak a jeles hódmezővásárhelyi művészettörténész, Dömötör János emléke előtt tisztelegve.
Március második felében már hagyománnyá vált az a művészettörténeti vetélkedő, amely nemcsak nevében utal Dömötör Jánosra, hanem az egykori múzeumigazgató szellemiségét, vagyis a művészet szeretetét próbálja átörökíteni a művészettel foglalkozó fiatalságra.
Dömötör János olyan természetesen tudott beszélni művészeti alkotásokról, hogy az ember teljesen bele tudta magát képzelni az adott korba, s megértette a művész üzenetét.
A verseny célja az, hogy ezt a fajta közvetlenséget eljuttassuk a mai fiataloknak, akik nagyon kis óraszámban foglalkoznak a kultúrának ezzel az ágával, s elérjük azt, hogy ne tananyagnak, hanem élvezetnek tekintsék a művészeti alkotások befogadását.

Az eddigi években volt már szó az egyiptomi művészetről, a reneszánszról, gótikáról, sokszorosító művészetekről, a barokkról, az impresszionizmusról, és minden egyes alkalommal nagy sikert aratott a kezdeményezés. Ebben az évben Munkácsy Mihály és Tornyai János munkásságát dolgozták fel a versenyzők játékos, de komoly tudást megmozgató formában.
Az idén is 5 négytagú csapat mérte össze tudását és tehetségét: a Németh László Gimnázium és a Bethlen Gábor Református Gimnázium két-két csapatot delegált, míg a HSZC Kalmár Zsigmond Szakgimnázium egy csapattal képviselte iskoláját.
Minden csapat egy tagja műhelymunka elkészítésére vállalkozott a helyszínen; ezúttal egy parafrázist kellett akvarell technikával elkészíteni, melynek alapja Hézső Ferenc Munkácsy-díjas festőművész képei voltak.  .
A csapat többi tagja bemutatóval készült, melyet előre kidolgoztak, s szóban előadtak, illetve elméleti és ügyességi feladatokat kellett megoldaniuk.

További képek itt megtekinthetők! (Fotók: Bogár Fanny, Kotormán Anna)

 http://www.promenad.hu/2019/03/28/megrendeztek-a-domotor-janos-muveszettorteneti-versenyt-az-nlg-ben/

http://www.vasarhely24.com/esemeny/domotor-janos-muveszettorteneti-verseny-az-nlg-ben

2019. 03. 21. - Petőfi rajzpályázat kiállítása

Díjazott alkotók:

TÖRÖK RÉKA 4. o. (Felkészítő tanár: Ráczné Kecskeméti Ágota)
SÁPI GERTRÚD 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
BENSE CSENGE 3. o. (Felkészítő tanár: Tóth Zsuzsanna)
NAGY LILLA 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
OLTVÁNY DÓRA 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
SZABÓ NÓRA KATA 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
KUCSORA LARISSZA 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
MIHÁLY VIKTÓRIA 3. o. (Felkészítő tanár: Donnákné Budai Ildikó)
KATONA SZELINA ÉS RÉVÉSZ NIKOLETT 1. o. 
(Felkészítő tanár: Szabóné Horváth Anikó)
BENDE ALEX 1. o. (Felkészítő tanár: Szabóné Horváth Anikó)
BARTA REBEKA 2. o. (Felkészítő tanár: Székács Klaudia)
KOPUNOVICS DOMINIK 2. o. (Felkészítő tanár: Gacháyné Deli Ildikó)
SZABÓ GÉDA 2. o. (Felkészítő tanár: Székács Klaudia)
G
ROCHULSKI HANNA ROSA 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
SZENTI KITTI LILI 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
GROCHULSKI HALINA MIRA 1. o. (Felkészítő tanár: Nagy Imréné)
JUHOS JANKA 3. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)

 

Kiállított alkotások:

SOÓS MIKLÓS GÁBOR 1. o. (Felkészítő tanár: Nagy Imréné)
OMBÓDI VIVIEN 1. o.
 (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
MOLNÁR LAURA 1. o. (Felkészítő tanár: Kosztolányi Anikó)
ANNUS NÓRA 1. o. (Felkészítő tanár: Szabóné Horváth Anikó)
PÁSZTOR GRÉTA 4. o. (Felkészítő tanár: Ráczné Kecskeméti Ágota)
PROZLIK LORA 4. o. (Felkészítő tanár: Ráczné Kecskeméti Ágota)
MÉSZÁROS ÉVA ZULEJKA 2. o. (Felkészítő tanár: Gacháyné Deli Ildikó)
BERZÉKI RÉKA 3. o. (Felkészítő tanár: Donnákné Budai Ildikó)
BOROS CSONGOR 3. o. (Felkészítő tanár: Tóth Zsuzsanna)
NAGY BENEDEK 3. o. (Felkészítő tanár: Donnákné Budai Ildikó)
DOBSA ZSÓKA 4. o. (Felkészítő tanár: Ráczné Kecskeméti Ágota

Oldalak