Jelenlegi hely

Címlap

A tanév helyi programja 2017/2018.

Németh László Gimnázium, Általános Iskola

határidő

Program

felelős

ellenőrzi

Szeptember 1.

Első tanítási nap az 1-4. évfolyamon.

-          a tanév megnyitása, ennek keretében:

-          házirend ismertetése (különös tekintettel a hajviseletre, a testékszerekre és a ruhászkodásra)-jegyzőkönyv felvétele

-          tűzvédelmi és balesetvédelmi oktatás-jegyzőköny felvétele

-          első testnevelés, számítástechnika és technika órákon balesetvédelmi oktatás -jegyzőkönyv felvétele

hatodik - hetedik tanítási óra elmarad

osztályfőnökök, illetve a szaktanárok

igazgatóhelyettesek

Szeptember 1.

1. tanítás nélküli munkanap

 

 

Szeptember 4.

Első tanítási nap az 5-12. évfolyamon.

-          első három óra osztályfőnöki:

-          a tanév megnyitása, ennek keretében:

-          házirend ismertetése (különös tekintettel a hajviseletre, a testékszerekre és a ruhászkodásra)-jegyzőkönyv felvétele

-          tûzvédelmi és balesetvédelmi oktatás-jegyzőköny felvétele

-          első testnevelés, számítástechnika és technika órákon balesetvédelmi oktatás -jegyzőkönyv felvétele

osztályfőnökök, illetve a szaktanárok

igazgatóhelyettesek

Szeptember

Erdei tábor a 7. évfolyam számára

7. osztályfőnökök

 

Szeptember 5.

A Diákok Őszi Tárlata pályázat meghirdetése

Lévai Anikó – Zoltai Attila

Kelemen-Fehér Tímea

Szeptember 5.

Jelentkezés őszi érettségi vizsgára

10-12. évfolyam osztályfőnökei

Seres Imre

szeptember 8.

 

tanügyi dokumentumok elkészítése: törzslap aktualizálása, illetve felvétele, egyéb foglalkozások naplóinak kitöltése

osztályfőnökök, egyéb foglalkozások vezetői

Berger József

szeptember 25-ig jelentést készít az igazgatónak

Szeptember 8.

Tankönyvrendelés módosítása

tankönyvfelelősök

Seres Imre

szeptember 10.

11-12. osztályos fakultációk megszervezése foglalkozási naplók és foglalkozási tervek elkészítése

tantárgyfelosztás szerinti pedagógusok

Seres Imre

Szeptember 10.

Továbbtanulási kimutatások elkészítése – nyolcadik, illetve 12. évfolyam

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea – Seres Imre

Szeptember 12.

A tanulók tájékoztatása az Arany János Tehetséggondozó Programba, valamint a Hátrányos Helyzetű Tanulók

Arany János Kollégiumi Programjába történő jelentkezésről.

Nyolcadikos osztályfőnökök

Általános ig.h.

szeptember 13. (szerda)

17.00: a szülői szervezet választmányának ülése 17.30 szülői értekezlet

Osztályfőnökök

Seres Imre

szeptember 15.

tanmenetek és egyéb foglalkozások munkaterveinek leadása

munkaközösségvezetők

igazgató

szeptember 19-24.

A világ legnagyobb tanórája

 

 

Szeptember 22.

jelentkezés az OKTV-re

Munkaközösség-vezetők

Seres Imre

Szeptember 22 - 29.

Ulmi diákok fogadása

Pillérné Gál Andrea, Dopsa Alexander

Kelemen-Fehér Tímea

Szeptember 29.

OKTV-jelentkezések továbbítása az OH-nak az ADAFOR program segítségével

Seres Imre

 Igazgató

szeptember 29.

Kutatók éjszakája

 

 

Szeptember 29.

a Diákok Őszi Tárlatának megnyitása

Dr. Borbáth Árpádné, Verseginé Hillay Erika, Győri Éva, Lévai Anikó, Zoltai Attila

Kelemen-Fehér Tímea

Szeptember

Édes anyanyelvünk verseny

 

 

Szeptember

Határtalanul! program a hetedik évfolyamos gimnazistáknak

7. osztályfőnökök

 

Az OKTV időpontjai

Melléklet

Seres Imre

 

Október 1.

A normatív kedvezményben részesülők státusmódosításának határideje a tankönyvellátásban

Tankönyvfelelős

Seres Imre

Október 6.

megemlékezés az aradi vértanúkról

Történelem és alsós munkaközösség

 Kelemen- Fehér Tímea

Október 13.

Első osztályosok felmérése az írás és olvasás tanulása szempontjából DIFER

Alsós munkaközösség vezetői

Igazgató

Október 15.

KIR-STAT adatszolgáltatás

Seres Imre

igazgató

Október 16.

Az őszi érettségi vizsgák kezdete

Seres Imre

Igazgató

Október 20.

A középfokú iskolák meghatározzák tanulmányi területeik belső kódjait és elektronikus formában (fokozott biztonságú elektronikus aláírással vagy papír alapú megerősítéssel) megküldik a Felvételi Központnak. A középfokú iskoláknak - ha szervez, a kollégiumoknak - felvételi tájékoztatóban kell nyilvánosságra hozniuk a felvételi eljárásuk rendjét, és a felvételi tájékoztatót közzé kell tenniük a köznevelés információs rendszerében és holapjukon.

Seres Imre

Igazgató

Október 20. 4. óra

megemlékezés az 1956-os forradalomról

Történelem és magyar munkaközösség-vezető

 Kelemen-Fehér Tímea

Október 24-27.

A nemzeti emlékezet hete

Történelem munkaközösség-vezető

Kelemen-Fehér Tímea

Október 27.

A DIFER-vizsgálatra szoruló tanulók létszámának jelentése az Oktatási Hivatalnak

Kelemen-Fehér Tímea

Igazgató

október 30- november 3.

Őszi szünet okt. 27. péntek – utolsó tanítási nap, november 6. hétfő, első tanítási nap

 

 

Október 30.

A 2016. évi kompetenciamérések elemzése.

Munkaközösség-vezetők

Seres Imre

Október 31.

Az általános iskola tájékoztatja a nyolcadikos tanulókat a felvételi eljárás rendjéről.

Nyolcadikos osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

Október 31.

Az általános iskola szóban tájékoztatja a nyolcadikos tanulókat a felvételi eljárás rendjéről.

Kardosné Kecskeméti Katalin

Igazgató

Október

Iskolai versmondó verseny általános iskolásoknak

Verseginé Hillay Erika

 

Október

Első TÖK előadás (Dr. Szilassi Péter)

 

 

Október

Pályaválasztási tanácsadás megszervezése a Nevelési Tanácsadó közreműködésével

Általános iskolai és középiskolai ig.h.

Általános ig.h.

Október

iskolai diákparlament

Surányi Csilla

Igazgató

november 8. szerda

17.00: a szülői szervezet választmányának ülése 17.30 szülői értekezlet 18.00 fogadóóra

Osztályfőnökök

Seres Imre

November 20-22.

Középszintű szóbeli érettségi vizsga

Seres Imre

igazgató

November 24.

Az országos mérésekhez szükséges adatok megküldése az OH-hoz

Berger József

Igazgató

November 30.

Beiskolázási tájékoztató a leendő középiskolások számára

Középiskolai igazgatóhelyettes

Igazgató

November (később meghatározandó időben)

Arany János Irodalmi Verseny

Verseginé Hillay Erika

Seres Imre

November (később meghatározandó időben)

Simonyi Helyesírási Verseny

Verseginé Hillay Erika

Kelemen-Fehér Tímea

November (később meghatározandó időben)

Aprók Őszi Tárlata

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

November (később meghatározandó időben)

Megemlékezés a Magyar Nyelv Napjáról

Magyar munkaközösség

Kelemen-Fehér Tímea

November (később meghatározandó időben)

József Attila Matematika Kupa

Matematika munkaközösség

Kelemen-Fehér Tímea

November (később meghatározandó időben)

Nyitott Kapuk Hete

Seres Imre, munkaközösség-vezetők

igazgató

November (később meghatározandó időben)

Pályaorientációs nap

1. tanítás nélküli munkanap alsó tagozaton

2. tanítás nélküli munkanap felső tagozaton és gimnáziumban.

 

 

November (később meghatározandó időben)

Környezetvédelmi esték

 

 

November (később meghatározandó időben)

Második TÖK-előadás.

 

 

December 1.

A DIFER-vizsgálat elvégzése a kiválasztott tanulóknál

Alsós mk.

Kelemen-Fehér Tímea

December 6.

Mikulás-ünnep

Osztályfőnökök

 

December 8.

A tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára közvetlenül a központi írásbeli felvételi vizsgát szervező - az Arany János Tehetséggondozó Programjára történő pályázat benyújtása esetén a pályázatban megjelölt - intézménybe.

Kelemen-Fehér Tímea

Igazgató

December 12.

A Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjára történő pályázatok benyújtása.

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

December 13.

 

A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények eddig az időpontig jelentik a Hivatalnak - a Hivatal által meghatározott módon - a hozzájuk a központi írásbeli felvételi vizsgákra jelentkezettek alapján a feladatlap-igényüket.

Seres Imre

igazgató 

December 13.

 

A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények eddig az időpontig jelentik a Hivatalnak - a Hivatal által meghatározott módon - a hozzájuk a központi írásbeli felvételi vizsgákra jelentkezettek alapján a feladatlap-igényüket.

Seres Imre

igazgató 

December 14. szerda

17.00: a szülői szervezet választmányának ülése 17.30 szülői értekezlet 18.00 fogadóóra

Osztályfőnökök

Seres Imre

December 22.

iskolai Karácsony

alsós munkaközösség, osztályfőnöki munkaközösség, 11.A osztály osztályfőnöke

 Kelemen-Fehér Tímea

December 27 – január 2.

Téli szünet (utolsó tanítási nap:dec. 22. péntek; első tanítási nap:január 3. szerda)

 

 

December

Implom Helyesírási Verseny

Verseginé Hillay Erika

Kelemen-Fehér Tímea

December

Madárkarácsony – etetőkészítő verseny

 

 

December

Környezetvédelmi esték

 

 

December

Szülők Akadémiája

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

Január 19.

Megemlékezés a Magyar Kultúra Napjáról

Magyar munkaközösség

Kelemen-Fehér Tímea

Január 20. (péntek) 13 óra

Első félév utolsó tanítási napja, osztályozó értekezlet

Igazgató

 

Január 20.

Az Arany János Tehetséggondozó Programjába tartozó intézmények megszervezik a találkozást a programba jelentkezőkkel.

 

 

Január 20. 10 óra

Írásbeli felvételi vizsgák a hat és nyolcévfolyamos középiskolákba; a kilencedik évfolyamra és a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjába jelentkezők számára az érintett középfokú intézményekben.

Osztályfőnökök, Seres Imre

Igazgató

Január 20. szombat

Diákbál

12. o. osztályfőnökei

 Kelemen-Fehér Tímea

Január 23.

Német nyelvű Kistérségi Versmondó Verseny

Pillérné Gál Andrea

Kelemen-Fehér Tímea

Január 25. 14 óra

Pótló írásbeli felvételi vizsgák a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokban, továbbá a kilencedik évfolyamra, valamint a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjába jelentkezők számára azoknak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni.

Osztályfőnökök, Seres Imre

Igazgató

Január 26.

A Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjába tartozó

intézmények megszervezik a találkozást a programba jelentkező, a pótló írásbelin

részt vett tanulókkal.

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

Január 26.

Az I. félév utolsó napja

 

 

Január

Harmadik TÖK-előadás

 

 

Január

Suliváró nap alsó tagozat

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

Február 1.

Szép magyar beszéd verseny – általános iskola

Verseginé Hillay Erika

Kelemen-Fehér Tímea

Február 2. (péntek)

A tanulók, illetve a szülők értesítése az első félév tanulmányi eredményeiről.

osztályfőnökök

igazgató

Február 2. (péntek)

Félévi értekezlet

Rövidített tanítási nap

Igazgató

 

Január-február

Óvoda – iskola közötti átmenet programjai

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

Február 8.

Az központi írásbelit szervező középfokú intézmények értesítik az írásbeli eredményéről a tanulókat. A Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programjában részt vevő intézmények a programra benyújtott pályázatok eredményéről - egymás egyidejű előzetes értesítésével és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Arany János Programirodájának bevonásával - értesítik az érdekelt szülőket, tanulókat és általános iskolákat.

Osztályfőnökök, Seres Imre

Igazgató

Február 8.

Szép magyar verseny – kistérségi

Verseginé Hillay Erika

Kelemen-Fehér Tímea

Február 9 vagy 16.

Jelentkezés az érettségi vizsgára

Seres Imre

Igazgató

Február 14.

17.00: a szülői szervezet választmányának ülése 17.30 szülői értekezlet 18.00 fogadóóra

Osztályfőnökök

IPR munkaközösség vezetője

Február 16.

Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól középiskolában

Pengőné Cseh Ildikó

 

Február 19.

Jelentkezés a rendészetért felelős miniszter által fenntartott szakgimnáziumokba.

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

Február 19.

Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Felvételi Központnak. (A 6 és 8 évfolyamos gimnáziumba történő jelentkezésről a tanuló közvetlenül is megküldheti a jelentkezési lapot a gimnáziumnak, a tanulói adatlapot a Felvételi Központnak.)

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

Február 22.

Szép magyar beszéd – középiskola

Verseginé Hillay Erika

Seres Imre

Február

felsős farsang

dök-tanácsadó

 Kelemen-Fehér Tímea

Február

A Fizika Napja

 

 

Február

Negyedik TÖK-előadás

 

 

Február

Alsós farsang

alsós munkaközösség

 

Március 5-9.

Témahét (pénzügyi és vállalkozói)

Medvegy János

 

Március 9.

Klímavizsgálat elkészítése a nevelőtestületben

Igazgató

 

Március 10.

Tanítás nélküli munkanap – továbbképzési nap (2. tanítás nélküli munkanap alsó tagozaton, 3. tanítás nélküli munkanap felső tagozaton és gimnáziumban).

 

 

Március 14.

Felvételi jegyzék nyilvánosságra hozatala

Seres Imre

Igazgató

Március 14.

Megemlékezés az 1848-as forradalomról

magyar és történelem munkaközösség

 Kelemen-Fehér Tímea

Március 20.

Francia nyelvű kreatív szövegalkotási verseny

 

 

Március 21-22.

Tanulói adatlapok módosításának lehetősége

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

Március 23.

Módosító tanulói adatlapok megküldése a felvételi központnak

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

Március 28.

A Felvételi Központ elektronikus formában megküldi a középfokú iskoláknak a hozzájuk jelentkezettek névsorát ABC sorrendben.

 

 

Március 24.

Tankönyvrendelés előkészítése. A szülők tájékoztatása arról, hogy a nemzeti köznevelés tankönyvellátásáról szóló 2013. évi CCXXXII.tv 4.§ (1) és 4.§ (2) bekezdése alapján várhatóan mely tanulók lesznek jogosultak ingyenes tankönyvellátásra. A szülők tájékoztatása a következő évi tankönyvekről.

Tankönyvfelelősök

Seres Imre

Március 27.

Német nyelvű szövegértési verseny

Pillérné Gál Andrea, Fekete-Nagy Katalin

Kelemen-Fehér Tímea

Március 28.

Vizsgatételek közzététele.

Szaktanárok

Berger József

Március 29. - április 3.

Tavasz szünet – március 28. (szerda) utolsó tanítási nap, április 4. (szerda) első tanítási nap

 

 

Március (később meghatározandó időpontban)

Dömötör János Emlékverseny

Lévai Anikó, Zoltai Attila

Igazgató

Március (később meghatározandó időpontban)

Városi Szépkiejtési Verseny alsó tagozatosoknak

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

Március (később meghatározandó időpontban)

Nyitott órák alsó tagozat

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

Március (később meghatározandó időpontban)

„Mese a természetben – természet a mesében városi természettudományi verseny

 

 

Március (később meghatározandó időpontban)

Ötödik TÖK előadás

 

 

Március (később meghatározandó időpontban)

-          játékos nyelvi bemutató óvodások részére - francia és német nyelven

 

Pillérné Gál Andrea, Fekete-Nagy Katalin

Kelemen-Fehér Tímea

Március (később meghatározandó időpontban)

Németh László Matematika Verseny

 

 

Április 5.

Tanuló, illetve szülői elégedettségvizsgálat

Seres Imre

Igazgató

Április 6.

A tankönyvellátással kapcsolatos normatív kedvezmények igénylésének visszaérkezése.

A szülői nyilatkozatok visszaérkezése arról, hogy gyermeke részére az összes tankönyvet meg kívánja-e vásárolni, vagy egyes tankönyvek biztosítását más módon, például használt tankönyvvel kívánja megoldani.

osztályfőnökök, tankönyvfelelősök

Seres Imre

Április 9-13.

Digitális témahét

Seres Imre

 

Április 10.

A Felvételi Központ a módosító tanulói adatlapok alapján kiegészíti a jelentkezettek listáját.

 

 

Április 11.

Megemlékezés József Attila születésnapjáról

Magyar munkaközösség

Kelemen-Fehér Tímea

Április 13.

Az ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Felvételi központnak

Seres Imre

Igazgató

Április 15.

motivációs kérdőív, illetve elégedettségvizsgálat a 7. illetve a 12. évfolyamon

Seres Imre

Igazgató

Április 18. (szerda)

17.00: a szülői szervezet választmányának ülése 17.30 szülői értekezlet 18.00 fogadóóra

Osztályfőnökök

Seres Imre

Április 20.

Megemlékezés a holokauszt áldozatairól a középiskolában

Pengőné Cseh Ildikó

 Kelemen-Fehér Tímea

Április 20.

Németh László Est

Munkaközösség vezetők

 Kelemen-Fehér Tímea

Április 20.

A Felvételi Központ kialakítja a végeredményt az igazgatói döntések és tanulói adatlapok egyeztetése alapján, és elküldi azt a középfokú iskoláknak (egyeztetett felvételi jegyzék).

 

 

Április 23-27.

A fenntarthatóság-környezettudatosság témahete

Természettudományos diákkonferencia

Dr. Gálné Horváth Ildikó

 

Április 27.

A felvételről vagy elutasításról szóló döntés megküldése az általános iskolába

Seres Imre

Igazgató

Április 28.

A klímavizsgálat kiértékelése

igazgató

 

Április 30.

A hetedik és a tizenkettedik évfolyam, valamint a külső partnerek igény-és elégedettségmérésének elvégzése

Igazgató

 

Április utolsó munkanapja

A tankönyvrendelés elküldése

Tankönyvfelelősök

Seres Imre

Április (később meghatározandó időpontban)

Éneklő Ifjúság Hangverseny

Csókay Miklósné

 

Április (később meghatározandó időpontban)

Ulmi utazás

Német nyelvi munkaközösség vezetője

 

Április (később meghatározandó időpontban)

Iskolai matematika verseny - alsó tagozat

Ritzl Zoltánné

 

Április (később meghatározandó időpontban)

Iskolai helyesírási verseny – alsó tagozat

Ritzl Zoltánné

 

Április (később meghatározandó időpontban)

Hatodik TÖK-előadás

 

 

Április (később meghatározandó időpontban)

Németh László matematika verseny

Seres Imre

 

Május 3. (csütörtök)

Az utolsó tanítási nap a középiskolában – osztályozó értekezlet

Igazgató

 

Május 5.

Gimnáziumi ballagás

osztályfőnökök

 Seres Imre

Május 7- 18.

Rendkívüli felvételi eljárást kell tartani, ha az általános felvételi eljárás keretében a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel.

Igazgató

 

május 7.

Írásbeli vizsgák kezdete

Seres Imre

 Árva László

Május 7-8.

írásbeli érettségi és szünet 4-5. Tanítás nélküli munkanap felső tagozaton.

Seres Imre

 

Május 7-8-9.

írásbeli érettségi és szünet - 4-5-6. Tanítás nélküli munkanap felső tagozaton, gimnáziumban,

3-4-5. tanítás nélküli munkanap alsó tagozaton

Seres Imre

 

Május 16.

Az iskolák hatodik és nyolcadik évfolyamán angol vagy német nyelvet első idegen nyelvként tanulók körében le kell folytatni a Hivatal által szervezett írásbeli idegen nyelvi mérést. A tanulók idegen nyelvi szövegértési készségeit vizsgálja.

Berger József

 

Május 18.

A 2017. 05. 18-ig megtartott rendkívüli felvételi eljárást meghirdető iskola igazgatója dönt a felvételi kérelmekről.

Igazgató

 

Május 23.

Országos kompetenciamérés hatodik, nyolcadik és tizedik évfolyamon

Berger József

Igazgató

 

 

 

 

Május 31.

Nem kötelező és egyéb foglalkozásokra való jelentkezés

Seres Imre, Kelemen-Fehér Tímea

 

Május 31.

Az iskolának legkésőbb május 31-ig – a könyvtári hirdetőtáblán való kifüggesztéssel – közzé kell tennie azoknak a tankönyveknek, ajánlott és kötelező olvasmányoknak a jegyzékét, amelyeket az iskolai könyvtárból a tanulók kikölcsönözhetnek. A közzététel az iskolai könyvtáros munkaköri kötelessége.

Iskolai könyvtárosok

Seres Imre

Május

Anyák napi műsor (1-6. évfolyam)

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

Május

Papírgyűjtés

Ritzl Zoltánné

 

Május

Fák-madarak napja – alsó tagozat

Ritzl Zoltánné

Kelemen-Fehér Tímea

Május

Természetismereti verseny – alsó tagozat

Ritzl Zoltánné

 

Május

Pedagógusok teljesítményértékelése

 

 

Május

Kertrendezés

Biológia-földrajz munkaközösség – Dr. Gálné Horváth Ildikó

 

Május

Hetedik TÖK-előadás

 

 

Június 1.

Az Nkt. 80. § (9) bekezdése alapján a 2017/2018. tanévben országos mérés, értékelés keretében gondoskodni kell a tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálatáról. A vizsgálatot az iskoláknak - az 1-4. évfolyamán, valamint a felnőttoktatásban tanulók kivételével - a nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő tanulók esetében 2018. január 9. és 2018. április 27. között kell megszervezniük. A mérés eredményeit az érintett nevelési-oktatási intézmények 2017. június 1-jéig töltik fel a Nemzeti Egységes Tanulói Fittségi Teszt informatikai rendszerbe (NETFIT®).

Dr. Zsurzsáné Kovács Katalin

Kelemen-Fehér Tímea

Június 1.

A Nemzeti Összetartozás Emléknapja

Történelem munkaközösség

Kelemen-Fehér Tímea

Június 4.-június 6.

iskolai vizsgák

Berger József

Igazgató

Június 7-8.

Osztálykirándulások az igazgatói utasításnak megfelelően

osztályfőnökök,

 Kelemen-Fehér Tímea

Június 7-14.

Emelt szintű érettségi vizsgák

 

 

Június 10.

Az iskolai tankönyvfelelős minden év június 10-ig köteles felmérni, hogy hány tanulónak kell vagy lehet biztosítani a tankönyvellátást az iskolai könyvtárból történő tankönyvkölcsönzés útján, hányan kívánnak használt tankönyvet igénybe venni vagy új tankönyvet vásárolni.

Tankönyvfelelős

Seres Imre

Június 14.

Utolsó tanítási nap – egészségnap, sportnap (számozott tanítási nap)

osztályfőnöki munkaközösség

testnevelés munkaközösség

 

Június 15.

Utolsó tanítási nap

 

 

Június 15.

7. tanítás nélküli munkanap gimnáziumban, 6. tanítás nélküli munkanap általános iskolában diáknap – sportnap.

A DÖK-döntésének megfelelően

 

Június 15. 12.00

Osztályozó értekezlet

igazgató

 

Június 15.

A felmérés eredményéről az iskola igazgatója minden év június 15-éig tájékoztatja nevelőtestületet, az iskolaszéket, a szülői szervezetet, közösséget (a továbbiakban: szülői szervezet), az iskolai diákönkormányzatot, az iskola fenntartóját, és kikéri a véleményüket az iskolai tankönyvtámogatás rendjének meghatározásához

tankönyvfelelősök, Seres Imre

Igazgató

Június 15.

A nyelvi mérések eredményét az érintett iskola a Hivatal által közzétett javítókulcsok alapján állapítja meg, és az eredményeket idegen nyelvenként és évfolyamonként lebontva a honlapján teszi közzé 2017. június 15-ig.

Berger József, Seres Imre

Igazgató

Június 16.

Nyolcadik osztályosok ballagása

osztályfőnök

 Kelemen-Fehér Tímea

Június 18.

Az általános iskola értesítést küld a tanulóról a tanuló állandó lakhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatal, valamint az állami intézményfenntartó központ részére, amennyiben kezdeményezi a tanköteles tanuló felvételét a Köznevelési Hídprogramba.
Az állami intézményfenntartó központ kijelöl legalább egy, a megye területén működő Köznevelési Hídprogramban részt vevő köznevelési intézményt, amely a tanulót felveszi tankötelezettségének teljesítése érdekében.

Az általános iskola értesítést küld a tanulóról a tanuló állandó lakhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatal, valamint a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal részére, amennyiben kezdeményezi a tanköteles tanuló felvételét a Szakképzési Hídprogramba. A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal kijelöl legalább egy, a megye területén működő Szakképzési Hídprogramban részt vevő középfokú intézményt, tagintézményt, amely a tanulót felveszi tankötelezettségének teljesítése érdekében.

Osztályfőnökök

Kelemen-Fehér Tímea

június 18-21. A osztály szóbeli érettségije

szóbeli érettségi

igazgató, Seres Imre

 A szóbeli vizsga időpontjai az Oktatási Hivatallal történő egyeztetést követően módosulhatnak

június 21-26. B osztály szóbeli érettségije

Szóbeli érettségi

igazgató, Seres Imre

 

Június 21. 17 óra

Munkaközösség-vezetők értékelésének és a szaktanári jelentéseknek a leadása a titkárságon.

Berger József

 

Június 21-22.

Középiskolások beiratkozása

Seres Imre

 

Június 22. 17.30 óra

Tanévzáró

igazgatóhelyettesek

 

Június 29. 10 óra

Tanévzáró értekezlet, majd ebéd

igazgató

 

Június 30.

tankönyvrendelés módosításának és a normatív kedvezményben részesülők feltüntetésének határideje június 30.

tankönyvfelelősök

Seres Imre

Július 2.

A szabadság első napja (aki a leltárát elkészítette)

 

 

havonta, a harmadik szerdán 15.30-kor nevelőtestületi értekezlet, első alkalommal: 2017. szeptember 13.

Tanítási napok száma: 180 nap

Középiskolában: 179 nap

 

Az Oktatási Hivatal 2017. november 2. és 2018. február 28. között szakmai ellenőrzés keretében vizsgálja meg a KIR intézménytörzsi, személyi nyilvántartásában, a 2017. októberi OSAP-jelentésben az intézmények által nyújtott adatszolgáltatások, továbbá a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók pedagógiai támogatásához kapcsolódó, a Hivatal által működtetett korai jelző- és pedagógiai támogató rendszeren keresztüli adatszolgáltatások jogszabályi feltételeknek történő megfelelését.

 

 

 

Hódmezővásárhely, 2017. augusztus 31.

 

Árva László

 

/igazgató/